Aniden çıkan doğal felaketler, yangınlar sonucu kullanılan yangın merdivenlerinin genel yapısı hayati önem arz etmektedir. Bunun için yangın merdiveninin genel yapısı iyi anlaşılmak ve bu konuda iyi bir bilgiye sahip olunmalıdır. Bunun dışında yürürlükte olan yaslara uygun olan acil çıkış için kullanılan yangın merdivenlerini yaptırmaya dikkat etmelidir.

Ev alacak kişilerin, müttehitlerin bu hususta dikkatli seçimler yapması önem arz etmektedir.

Öncelikle yangın merdiveninin bulunduğu alan açık bir alan olmalıdır, yangın merdiveni oluşacak tehlikelere karşı iyi durumda olmalı ve her sene bakımı yapılmış olmalı, iyi bir malzemeden olmalı ve de ısıya karşı dirençli bir yapısının olması gereklidir.

4 katı aşan binalarda ve iş yerlerinde bulunması gereği zorunluluk arz eden yangın merdivenleri aynı zamanda yasalar gereği z tipi yangın merdiveni olmak zorundadır.

2009 senesinin kararı ile kullanımına özel hususlar dışında izin verilmeyen yangın merdiveni çeşidi olan dairesel yangın merdiveni kullanılmamalıdır. Bunun ana nedeni sadece yasalara uygun olmaması değil aynı zamanda devletin bu kararı almasının esas sebebi bu tarz yangın merdivenlerinin esasen yangın anında kullanılışının zor olması ve yangın merdiveni fonksiyonunu ciddi ölçüde kullanmamız. Birçok tehlikeyi de yanında getirebilecek olan dairesel yangın merdivenlerinin yerine günümüzde yasalar gereği de artık daha sık olarak z tipi yangın merdivenleri kullanılmaktadır.

Ülkemizdeki yeni hukuki gelişmelerin dışında iş yapmayan firmamız bu şekilde müşterilerinin de ileride ceza ve yaptırımlar almasını engelleyerek,  müşterilerinin sonraki dönemlerde sıkıntılar yaşamasını önlemiş olmaktadır.

Gittikçe gelişim gösteren uzman ustalara ve mühendislere sahip şirketimiz başarıyı çok daha uzun zaman önce yakalayarak deneyimliliğini ve profesyonelliğini her zaman ortaya koymaktadır.

Genellikle yaptığımız yangın merdivenlerinin genel yapısı için dikkat ettiğimiz en esas şey yangın merdiveninin ısıya karşı duyarsız olması ve etraftaki yangından etkilenmemesi çünkü bu durumda yangın merdiveninin genel yapısı iş görmez olur ve kullanım amacını yitirir. Aynı zamanda kullandığımız yangın merdiveninin malzemesi birinci sınıf kalitede ve yasalara uygun olmaktadır. Kullandığımız kaliteli malzemeler ille yangın merdivenlerinin genel yapısı bozulmadan uzun süre dayanıklı kalabilmekte, çürümemekte veya paslanmamaktadır.

Firmamızın müşteri hizmetlerini arayarak bizim ile iletişim sağlayabilir, bilgi alabilirsiniz