Ülkemizde alınan karar ile yangın merdivenleri ile ilgili yönergede 2009 senesinde yapılan değişiklikler nedeni ile yangın merdivenine uygun olmayan yerler için de çözüm bulunması sebebi ile makaralı yangın merdiveni sistemi geliştirilmesi uygun görülmektedir.

Genellikle iş yerleri için yapılan bu sistem yapılmadığı taktirde müfettişler tarafından yapılan kontrol sırasında ceza ve yaptırımlar uygulanabilmektedir.
Yangın merdiveni sektöründe ileri derecede büyük uğurlar kazanmış ve başarı elde etmiş firmamızın, insanların güvenliğini sağlamak için yaptıkları çalışmalar arasında makaralı yangın merdiveni sistemi de bulunmaktadır. Makaralı yangın merdiveni sistemi adından da anlaşıldığı gibi hareketli bir sistemdir. Genellikle makaralı yangın merdiveni sisteminde ırgat ve çelik gibi metal makaralar kullanarak bu düzeni sağlamaktayız.
Normal yangın merdivenlerine göre yapımı daha fazla incelik gerektiren iş olduğu için her yangın merdiveni firmasının yaptığı yangın merdiveni sistemi değildir.
Çok fazla işçilik, incelik ve disiplin gerektiren çalışmalara sahne olan makaralı yangın merdiveni düzeneğini kurma işlemi birçok açıdan deneyim gerektirmektedir, makaralı yangın merdiveni sisteminin incelikleri ve ayrıntıları konusunda genellikle bilgisine güvenilen yangın merdiveni sistemi kurma konusunda uzman olan firmamız, uzman işçileri ve mühendisleri ile olan ortak çalışmaları sonucu bu makaralı merdiven sistemi teknolojisini son birkaç yılda en ileri noktaya taşımıştır. Aldığımız olumlu geri dönüşler sayesinde ne kadar çok iyi çalışmalar yaptığımızı belirtmek isteriz. Alanımızdaki gelişimlerde her zaman öncü atılımlarda bulunduğumuz ve bu sektörü en ileri noktaya taşıdığımızı belirmek isteriz. Profesyonel işçilerimiz ve mühendislerimiz ile geldiğimiz noktada z yangın merdiveni çeşidinde de kullandığımız gibi makaralı yangın merdiveni sistemi için de yönergede belirtildiği gibi birinci kalitededir ve TSE standartlarına sahiptir. Kullandığımız önemli malzemelerimiz ve işçiliğimiz nedeni ile yangın merdivenleri sistemi için en sık tercih edilen firma olarak işimizi daha da ileriye taşımaya gayret göstermekteyiz.
Yaptığımız makaralı yangın merdiveni sistemi birinci kat hizasında yapılarak gerisine makara sistemini ekleyerek zemine inişi kolaylaştırmaya çalışmaktayız.
Genel olarak her zaman yangın merdivenleri sistemini kurduğumuzda birinci sınıf hammadde kullandık. Bunun ana nedeni ise yangın merdivenlerinin 10-15 sene sonrada iş görebilecek durumda olmasını sağlamak ve kullanıldığı acil durumlarda yangın merdiveninin etkisini kaybederek fonksiyonunu gerçekleştirememesini önlemektir.
Eğer kaliteli ve kusursuz bir makaralı yangın merdiveni sistemine veya yangın merdiveni sisteminde sahip olmak istiyorsanız satış temsilcilerimize ulaşarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.