Doğal felaketler sırasında da acil çıkış için kullandığımız yangın merdivenleri için güvenirlikleri konusunda hassas davranılmalı ve seçimlerde çok fazla dikkatli olunması gerekmektedir. Bu yüzden yangın merdivenini seçerken önce yasalarımızın yangın merdivenleri hususunda aldıkları kararları incelememizde ve yangın merdivenleri kullanımında nelere yasak getirdiklerini bilmemizde fayda vardır.

Yangın merdiveni firmamızın deneyimli, disiplinli, samimi ve güler yüzlü çalışanlarından da bu bilgileri sağlamaya çalışabilirsiniz. Onların size vereceği bilgiler doğrultusunda hem yangın merdivenleri alanında gelinen ve gelişen son teknolojiyi hakkında da ince detayına kadar bilgi edinmiş olursunuz. Elde ettiğiniz bilgileri ölçüp-tartarak son kararı vermeyi yangın merdiveni firmamız size bırakmaktadır.

Gelinen son teknoloji ile 2009 senesi itibariyle dairesel tip yangın merdiveni kullanımı alanında yasalar gereğince büyük kısıtlamalara gidilmiştir. Bunun sebebi ise ilk başta dairesel yangın merdivenin tehlikeli olması ve kullanışsızlığıdır.

Bunun nedeni öncelikle doğal felaketler sonucunda olay yerine gelen acil yardım çalışanlarının yangın merdiveni kullanımını olanaksızlaştırmakta ve diğer en önemli sebebi ise panik halinde acil çıkış olarak kullanılacak olan bu dairesel tip yangın merdivenlerinin olay anında zaten paniklemiş olan kalp, yüksek tansiyon gibi rahatsızlıkları bulunan insanların can güvenliğini sağlayamayacak düzeyde kötü olması. Dairesel bir döngüye sahip olan bu dairesel tip yangın merdivenleri rahatsızlığı bulunan hastalarından inişleri için elverişli değildir, hatta rahatsızlığı bulunan bu insanların dairesel tip yangın merdivenleri kolayca dengelerini kaybederek yangın merdiveninden kolayca yere düşmelerine neden olmaktadır.

Aynı zamanda bakımı zor olan dairesel yangın merdivenleri, biçimleri nedeni ile daha fazla çürümeye elverişlidir. Maddi anlamda size sürekli sıkıntı çıkaracak olan bu tip yangın merdiveni bunlar gibi birçok sebepler nedeni ile ülkemiz yasalarınca yapımı büyük çoğunlukla engellenmiştir. Dairesel yangın merdivenlerinin kullanımı 2009 senesi itibari ile durdurulmuş ve 2009 senesinden sonraki dönemlerde dairesel yangın merdivenleri kullanımı için yaptırım uygulanmaktadır.

Dairesel tip yangın merdivenlerinin yerini daha basit ve kullanılmaya elverişli olan z tipi yangın merdivenleri almış olmaktadır. Yangın merdiveni alanında uzmanlaşmış işçiliğe sahip olan firmamıza müracaat ederek daha fazla bilgilendirilerek daha uygun fiyat ve seçimler size sunulacaktır. Bilinçli bir müşteri olarak yaptıracağınız yangın merdiveninin kontrolleri ve bakımı konusunda firmamız tarafından size gerekli bilgiler verilecektir.